Pablo Picasso
1881 - 1973 · Beeldhouwer Spaans
Een werk van Pablo Picasso laten schatten
Pablo Picasso (1881-1973), spaans beeldhouwer, behoort tot de grote namen van de Kubisme en blijft internationaal zeer gegeerd. Bezit u een werk van Pablo Picasso (olieverf, brons, tekening)? Een grondige waardebepaling is essentieel vóór elke verkoop. Baert Antiquités biedt u die gratis en in alle vertrouwelijkheid aan.
Biografie
Pablo Picasso (1881-1973), centrale figuur van de kunst van de twintigste eeuw, doorkruist de blauwe en roze periode, bedenkt het kubisme met Braque, en blijft zich daarna voortdurend opnieuw uitvinden (Guernica, portretten, keramiek, beeldhouwwerken). Zijn oeuvre heeft een ongeëvenaarde vruchtbaarheid.
De markt voor Pablo Picasso
Picasso domineert de moderne markt. Belangrijke doeken bereiken historische toppen; tekeningen, prenten (zeer talrijk), keramiek van Vallauris en beeldhouwwerken bestrijken een zeer breed gamma, van tienduizenden tot tientallen miljoenen. Periode en onderwerp zijn primordiaal.
Zijn belangrijke doeken overschrijden regelmatig de honderd miljoen dollar op openbare veilingen.
Een werk herkennen en authenticeren
De referentie voor de schilderkunst blijft de catalogus van Christian Zervos; andere catalogi behandelen de prent en de keramiek. De authenticatie verloopt via de rechthebbenden en specialisten. Aangezien het oeuvre zeer nagemaakt wordt, is documentatie essentieel.
Veelgestelde vragen
Wat is de waarde van een beeld van Pablo Picasso?
Pablo Picasso behoort tot de meest gegeerde kunstenaars, maar de waarden lopen sterk uiteen: een topstuk en een bescheidener werk (tekening, prent of multiple) zijn niet met elkaar te vergelijken. Alleen een onderzoek van het werk zelf laat een betrouwbare schatting toe: de drager (olieverf, brons, tekening), het formaat, de staat en vooral de herkomst zijn doorslaggevend. Baert Antiquités biedt u een gratis, vertrouwelijke en vrijblijvende schatting aan.
Hoe weet u of een werk van Pablo Picasso authentiek is?
De authenticiteit van een werk van Pablo Picasso steunt op de identificatie van de gieting, de gietersstempel en de editie, evenals de studie van de herkomst en de vergelijking met de referentiewerken van de kunstenaar (catalogue raisonné, gespecialiseerde literatuur, eventueel een authenticatiecomité). Onze experts maken een eerste analyse op basis van uw foto's en verwijzen u vervolgens door naar de gepaste expertise.
Hoe laat u een werk van Pablo Picasso schatten?
Dat is eenvoudig en gratis: stuur Baert Antiquités duidelijke foto's (het geheel, de signatuur, de gietersstempel en het eventuele editienummer) en de afmetingen van uw beeld. Onze experts antwoorden doorgaans binnen 48 uur met een indicatieve prijsrange en de aanbevolen vervolgstappen, geheel vrijblijvend.
Bezit u een werk van Pablo Picasso?
Geniet van een gratis, vertrouwelijke en vrijblijvende schatting door de experts van Baert Antiquités.
Een werk van Pablo Picasso laten schattenDe vermelde noteringsniveaus zijn louter informatief en vormen geen schatting. Alleen het onderzoek van uw werk door een expert laat toe de waarde ervan te bepalen.
