BAERT deelt zijn afgeronde transacties en de schatting van de waarde van antiquiteiten.
Kunstenaarsfiche · Gratis schatting

Karel Appel

1921 - 2006 · Schilder Nederlands

CoBrA Schilderkunst olieverf, aquarel, tekening
Wereldwijde referentie

Een werk van Karel Appel laten schatten
Portrait de Karel Appel

Karel Appel tentoonstelling in Haags gemeente museum, 22 januari 1982

Karel Appel (1921-2006), nederlands schilder, behoort tot de grote namen van de CoBrA en blijft internationaal zeer gegeerd. Bezit u een werk van Karel Appel (olieverf, aquarel, tekening)? Een grondige waardebepaling is essentieel vóór elke verkoop. Baert Antiquités biedt u die gratis en in alle vertrouwelijkheid aan.

Biografie

Karel Appel (1921-2006) is de meest internationale van de Nederlandse oprichters van CoBrA. Zijn expressionistische schilderkunst, met heftige pasteuze verf en kinderlijke, dierlijke figuren, droeg de energie van de beweging ver voorbij de jaren 1950, tot in de beeldhouwkunst en keramiek.

De markt voor Karel Appel

Appel geniet van een solide en internationale markt. De grote CoBrA-doeken van 1948-1960 zijn het meest gegeerd en gewaardeerd; werken op papier, prenten en beeldhouwwerken verruimen het aanbod. Periode en formaat zijn doorslaggevend.

Opmerkelijk feit

Grote CoBrA-doeken bereiken enkele honderdduizenden tot miljoenen euro's.

Een werk herkennen en authenticeren

De Karel Appel Foundation is de referentie voor de authenticatie. Herkomst en coherentie met de opgegeven periode zijn essentieel. Voor de multiples moeten editie en signatuur gecontroleerd worden. Wij helpen u het dossier samen te stellen.

Veelgestelde vragen

Wat is de waarde van een schilderij van Karel Appel?

Karel Appel behoort tot de meest gegeerde kunstenaars, maar de waarden lopen sterk uiteen: een topstuk en een bescheidener werk (tekening, prent of multiple) zijn niet met elkaar te vergelijken. Alleen een onderzoek van het werk zelf laat een betrouwbare schatting toe: de drager (olieverf, aquarel, tekening), het formaat, de staat en vooral de herkomst zijn doorslaggevend. Baert Antiquités biedt u een gratis, vertrouwelijke en vrijblijvende schatting aan.

Hoe weet u of een werk van Karel Appel authentiek is?

De authenticiteit van een werk van Karel Appel steunt op het onderzoek van de toets en de materie, de studie van de signatuur en de herkomst, en de vergelijking met de referentiewerken van de kunstenaar (catalogue raisonné, gespecialiseerde literatuur, eventueel een authenticatiecomité). Onze experts maken een eerste analyse op basis van uw foto's en verwijzen u vervolgens door naar de gepaste expertise.

Hoe laat u een werk van Karel Appel schatten?

Dat is eenvoudig en gratis: stuur Baert Antiquités duidelijke foto's (voor-, achterkant, signatuur en details) en de afmetingen van uw schilderij. Onze experts antwoorden doorgaans binnen 48 uur met een indicatieve prijsrange en de aanbevolen vervolgstappen, geheel vrijblijvend.

Bezit u een werk van Karel Appel?

Geniet van een gratis, vertrouwelijke en vrijblijvende schatting door de experts van Baert Antiquités.

Een werk van Karel Appel laten schatten

De vermelde noteringsniveaus zijn louter informatief en vormen geen schatting. Alleen het onderzoek van uw werk door een expert laat toe de waarde ervan te bepalen.